WYPRAWYROWEROWE

Rowerem w Bieszczady

Rowerem po Bieszczadach

Na wycieczki rowerowe, a także piesze warto przyjechać w Beskidy. Jest to bardzo duże pasmo górskie, które położone jest w Karpatach Zewnętrznych. Beskidy są to najmłodsze polskie góry, poza tym jest tu bardzo wiele gatunków roślin oraz zwierząt. Dla turystów przygotowano tu bardzo wiele ciekawych atrakcji, dzięki którym można wypocząć oraz zwiedzić góry. Naprawdę warto tu przyjechać, tym bardziej, że na turystów czeka tu bardzo wiele atrakcji. Jednymi z najbardziej popularnych pasm górskich na terenie Beskidów są takie jak: Beskid Żywiecki, Beskid Śląski oraz Beskid Makowski a także Mały.

Serdecznie zapraszamy do przyjazdu w góry Beskidy, tym bardziej, że oferta turystyczna jest bardzo bogata. Niezwykłe popularna jest także część zachodnia Karpat czyli ta, która obejmuje około 700 km czyli Beskid Śląski. Wszystkie poszczególne części Karpat tworzą bardzo spójną oraz jednolitą strukturę, dlatego też warto tu przyjechać oraz poznać ten region. Na terenie Beskidów można także podziwiać bardzo wiele ciekawych gatunków fauny i flory, tak więc niewątpliwie warto tu przyjechać.

Turyści oraz znawcy Beskidów podkreślają, że obszar ten cieszy się sporym zainteresowaniem, także ze względu na liczne gatunki roślin oraz zwierząt, które tutaj żyją. Poza tym bardzo ciekawa jest tutaj infrastruktura taka jak: doliny rzek oraz potoki górskie, w tym także potoki źródłowe Wisły wraz z jej górskimi dopływami. Polecamy zwiedzanie Beskidów, wraz z dopływami Wisełki czy też Malinki oraz wypoczynek w tych niezwykle ciekawych miejscach.

Cudowne trasycudowne szlaki rowerowe

 • Podróż rowerem

  Szlaki rowerowe obecnie powstają można powiedzieć wszędzie. Już nie tylko w miastach budowane są liczne ścieżki rowerowe. Gminy obecnie bardzo chętnie inwestują i budują nowe drogie w miejscach, gdzie przybywa wielu turystów. Co więcej turystyka rowerowa może tak naprawdę być bardzo interesującym zagadnieniem, gdyż nawet jeżeli wybieramy się w niedaleką wycieczkę na rowerze, to jednak mimo wszystko naprawdę nawet w swoim miejscu zamieszkania można odkrywać dzięki temu nowe w miejsca, które często naprawdę mogą być godne zobaczenia. Z tego też powodu, coraz więcej ludzi z chęcią sięga po taki sposób podróżowania i zwiedzania naszego kraju.

  Wyprawy bliższe i dalsze

  Czy do spędzenia faktycznie idealnych dla siebie wakacji potrzebujemy luksusów i wygodnych hoteli? Niekoniecznie. Wszystko zależy tu od naszych indywidualnych preferencji, ale warto wiedzieć o tym, że naprawdę wspaniałe wakacje możemy dla siebie zorganizować dysponując jedynie namiotem... I oczywiście chęcią przygody! Spanie pod namiotem było niegdyś uważane za fantastyczne przeżycie, choć obecnie wyszło to nieco z mody – ludzie oczekują dzisiaj wyłącznie jak największego komfortu. Jeśli zatem chcemy przeżyć coś naprawdę niezapomnianego, to zdecydowanie warto będzie wyruszyć w taką właśnie podróż.

  Pod namiotami

  Namiot możemy zabrać ze sobą chociażby w góry i znaleźć odpowiednie miejsce, daleko od ludzi, na nocleg. Oczywiście samotna wyprawa tego typu może być nieco przerażająca, zatem warto mieć wówczas u boku innych ludzi. Namioty przydają się również w przypadku wypraw samochodowych czy rowerowych, w czasie których nie zatrzymujemy się w żadnych hotelach. Trzeba oczywiście zadbać wówczas o swoje bezpieczeństwo, ale taka podróż i spanie "na dziko" może być naprawdę niezapomnianym przeżyciem. Oczywiście powinniśmy zainwestować w jak najlepszy namiot. Od jego jakości będzie zależał komfort naszego urlopu.